Casing Aerocool Cylon RGB Mid Tower
Rp 645.000| Kode | CS AE CY |
| Stok | Habis |
| Kategori | Casing |
Casing Aerocool Cylon RGB Mid Tower
Casing Aerocool Cylon RGB Mid Tower
Fitur:
• Unique LED front panel with 13 lighting modes
• Full acrylic side window panel to showcase your rig
• Supports liquid cooling: 240mm radiator in the front panel
• Supports CPU cooler up to 155mm
• Supports VGA fan bracket design for VGA cooling
• Dual chamber design for improved ventilation
• Removable PSU dust filter for easy cleaning
Spesifikasi:
| Model | Cylon |
| Case Type | Mid Tower |
| Color | Black | White |
| Steel Thickness | >0.5mm |
| Motherboards | ATX/micro ATX/mini-ITX |
| Case Dimensions (Internal) | 188 x 430 x 375mm (W x H x D) |
| Case Dimensions (Overall) | 198 x 459 x 413mm (W x H x D) |
| 3.5” Drive Bays | 2 (Compatible with 2.5″ HDD/SSD) |
| 2.5” Drive Bays | 5 Max. (3 x 2.5” and 2 x 2.5”/3.5”) |
| Expansion Slots | 7 |
Casing Aerocool Cylon RGB Mid Tower
| Berat | 15 gram |
| Kondisi | Baru |
| Dilihat | 3.467 kali |
| Diskusi | Belum ada komentar |
Abkoncore Cronos 350M Gaming Case Speksifikasi : 185 x 315 x 365 Micro ATX – Mini ITX Full Acrylic Side Panel USB 3.0 x 1 & USB 2.0 x 2 HDD 3.5″ (2.5″) x 2 SSD 2.5″ x 4 with standart fan 120mm 1pcs
Rp 400.000Casing Power Up Micromax 502 – Support ATX – CD ROM – HDD 3.5 ” – SSD 2.5 “
Rp 280.000Chassis Type: MATX Led’s Mode: Normal Spesifikasi: Form Factor (Midi, Micro, Mini ITX, Full): MICRO ATX Chassis SPCC: 0.4mm PSU Form Factor: ATX M/B Form Factor: Flex-ATX、ITX Front Panel: Tempered Glass Top Panel: Metal cover Side Panel – Left: Tempered Glass – Right: Metal cover External Drive Bay(s) – 5.25″ (ODD) *0 – 3.5″ *0… selengkapnya
Rp 400.000SPESIFIKASI: + M/B Type : m-ATX/ Mini-ATX + Front Port : USB 2.0x 1 + USB 3.0 x 1 + HD Audio + Drive Bays : H.D.D x 1, S.S.D x 1 + Fan Cooling System : FRONT : 2*12 cm (Include) REAR : 1*8 cm (Optional) LEFT : 1*12 cm (Optional) + Size :… selengkapnya
Rp 400.000Casing Aerocool Bolt RGB Stylish RGB LED design in the front panel Access 13 preset lighting modes via conveniently located LED control button Full acrylic side panel to showcase the inside of your rig Carbon fiber style front panel delivers a futuristic look and feel Dual chamber design for improved ventilation Supports CPU coolers up… selengkapnya
Rp 450.000Spesifikasi Raptor 1501 : 1. Support Micro ATX/Mini ATX 2. USB 2.0 x 1 & USB 3.0 x 1 3. 0.5mm metal with black coated painting 4. Left side panel with transparent acrylic 5. Fan 3 x 12cm (optional) 6. Support 240mm water cooling system 7.Case Size : 360*185*350 mm Belum termasuk Fan & PSU
Rp 300.000Micro atx pc casing Mainoard Support micro atx / mini atx PSU 500 Watt Locket new black 12cm fan (Red Leaf) 2x USB 2.0 Front Port 4 Expansion Slots 3.5XI + 2.5XI Driver Bays Stucture Suze 275 X 170 X 350 mm Carton size 390 X 204 X 350MM N.W / 1.8KGS / 2.2 KGS
Rp 260.000Casing SPC SKMC 5000 m-ATX with 450 Watts PSU – Case SPC SKMC5000 Spesifikasi : Color : Black Dimensions Chassis : 275 x 170 x 355 mm Form Factor : m-ATX Motherboard Support Size : m-ATX – Mini-ITX Material Chassis : 0.35mm SGCC I/O Ports 2x USB 2.0 Reset / Power Button Audio Port
Rp 300.000Casing PC Acer Emachine Gadget U300B m-ATx – U300 Motherboard Form Factor : MATX/ ITX ; PSU Form Factor : ATX ; Drive bays : HDDx 1+ SSDx 1/ HDDx 2/ SSDx 2 ; Max CPU cooler height : 135 mm ; Max VGA card length : 310 mm ; Cooling System : Top :… selengkapnya
Rp 370.000


Belum ada komentar, buka diskusi dengan komentar Anda.