Casing Aerocool Cylon RGB Mid Tower
Rp 645.000| Kode | CS AE CY |
| Stok | Habis |
| Kategori | Casing |
Casing Aerocool Cylon RGB Mid Tower
Casing Aerocool Cylon RGB Mid Tower
Fitur:
• Unique LED front panel with 13 lighting modes
• Full acrylic side window panel to showcase your rig
• Supports liquid cooling: 240mm radiator in the front panel
• Supports CPU cooler up to 155mm
• Supports VGA fan bracket design for VGA cooling
• Dual chamber design for improved ventilation
• Removable PSU dust filter for easy cleaning
Spesifikasi:
| Model | Cylon |
| Case Type | Mid Tower |
| Color | Black | White |
| Steel Thickness | >0.5mm |
| Motherboards | ATX/micro ATX/mini-ITX |
| Case Dimensions (Internal) | 188 x 430 x 375mm (W x H x D) |
| Case Dimensions (Overall) | 198 x 459 x 413mm (W x H x D) |
| 3.5” Drive Bays | 2 (Compatible with 2.5″ HDD/SSD) |
| 2.5” Drive Bays | 5 Max. (3 x 2.5” and 2 x 2.5”/3.5”) |
| Expansion Slots | 7 |
Casing Aerocool Cylon RGB Mid Tower
| Berat | 15 gram |
| Kondisi | Baru |
| Dilihat | 3.497 kali |
| Diskusi | Belum ada komentar |
Specifications DIMENSIONS 261*162*351mm MATERIAL SPCC 0.60 mm M/B TYPE Micro ATX, MINI ITX I/O 1x USB 2.0 + 1x USB3.0 +HD AUDIO EXPANSION SLOT 4 LED STRIPS – GPU MAX 255mm CPU MAX 140mm PSU INCLUDE PSU 200Watt
Rp 350.000Venus V3FX See Thru transparent side panel Full black coated inner structure Full Atx with usb3.0 and HD audio ready Fx fan with up to 7 colors light effects and 10 steps switch control Fitur: Support up to 2X solid stave drive Hidden cable routing Chassis support up to 5 x 120mm fan Support hiend… selengkapnya
*Harga Hubungi CSMb type : Micro ATX Material : 0.4mm SPCC, Black Coated I/O Panel : USB 2.0 x 2, HD Audio Drive Bays : H.D.D x 1, S.S.D x 1, CD-ROM x 1 Fan Cooling :1 x 120mm (Left side panel) : 1 x 80mm (Rear Panel) Case size : 380 x 170 x 350 mm
Rp 290.000Infinity Vision Gaming Case – Standart ATX, Micro ATX Motherboard – HD Audio & Dust Filter – Support Water Cooling – HDD 3,5″ x 2 / SSD 2,5″ x 2 – VGA Card Length up to 380mm – Up to 3 Fan (include 1Fan) – USB 2.0 x 2 / USB 3.0 x 1 –… selengkapnya
Rp 425.000Casing Infinity Twins Spesifikasi: Include 2 Ring Fan + 1 Fan Standard Transparent Front & Side Panel GPU Max length 330mm CPU Height 150mm PSU Max Length 176mm SSD max 3 HDD max 2 USB 2.0 2 USB 3.0 3
Rp 340.000Casing Aerocool SI 5200 Frost Spesifikasi: Model : SI-5200 Frost-A-BK-v1 Case Type : Mid Tower Color : Black Body Material : SPCC Front Panel Material : ABC + Acrylic Steel Thickness : 0.5mm Motherboards : ATX / Micro-ATX / Mini-ITX Case Dimensions (Overall) : 198 x 430 x 414 mm (W x H x D)… selengkapnya
Rp 525.000Micro atx pc casing Mainoard Support micro atx / mini atx PSU 500 Watt Locket new black 12cm fan (Red Leaf) 2x USB 2.0 Front Port 4 Expansion Slots 3.5XI + 2.5XI Driver Bays Stucture Suze 275 X 170 X 350 mm Carton size 390 X 204 X 350MM N.W / 1.8KGS / 2.2 KGS
Rp 260.000Specs CX170 : 1. 450 w power supply 24 pin (mini) 2. Front USB port 3. Front audio port 4. 2 Port power SATA ready 5. Ukuran PxLxT : 380 x 103 x 305 mm
Rp 600.000Motherboard Type : M ATX/ ITX Include PSU 500W Case: 275x173x353mm Box 402x210x355mm Rear Fan 1x 80mm Drive Bay : 3.5″” 1x 2.5″” 1x Left Side Panel : SPCC (black) Right Side Panel : SPCC (black) Chassis : SPCC, Black interior HD Audio + USB 2.0 x1 USB2.0 x1 (included) PSU Position/Type : Top /… selengkapnya
Rp 295.000CASE QWERTY Q-20M22 + PS450Watt Spesifikasi : – Model : Q-20M22 – Type : For Micro ATX – Chasis : 275*170*350mm – Side Material : Metal Panel Case – Fan : W/O Fan
Rp 275.000


Belum ada komentar, buka diskusi dengan komentar Anda.